2018
 

 

Michael Jurcenoks (Form.)
Mikkel Kierkegaard (Næstform.)
Bent Mortensen (Sekr.)
Knud Jørgen Jensen (Kass.)
Ole Schramm
Joy Benzon
Lis Franciska Jensen
2017
 

 

Erik F. Andersen (Form.)
Michael Jurcenoks (Næstform.)
Knud Jørgen Jensen (Kass.)
Bent Mortensen (Sekr.)
Ole Schramm
Lisbeth Maria Schriwer
Claudio Andersen
2016
 

 

Erik F. Andersen (Form.)
Michael Jurcenoks (Næstform.)
Knud Jørgen Jensen (Kass.)
Bent Mortensen (Sekr.)
Ole Schramm
Niels Horskjær
Claudio Andersen
2015
 

 

Erik F. Andersen (Form.)
Michael Jurcenoks (Næstform.)
Knud Jørgen Jensen (Kass.)
Bent Mortensen (Sekr.)
Ole Schramm
Niels Horskjær
Henning Rasmussen
2014
 

 

Erik F. Andersen (Form.)
Michael Jurcenoks (Næstform.)
Knud Jørgen Jensen (Kass.)
Bent Mortensen (Sekr.)
Ole Schramm
Niels Horskjær
Henning Rasmussen
2013
 

 

Erik F. Andersen (Form.)
Michael Jurcenoks (Næstform.)
Knud Jørgen Jensen (Kass.)
Bent Mortensen (Sekr.)
Ole Schramm
Niels Horskjær
Martin Legéne Jensen
2012
 

 

Ole Hannibal (Form.)
Michael Jurcenoks (Næstform.)
Knud Jørgen Jensen (Kass.)
Bent Mortensen (Sekr.)
Ole Schramm
Niels Horskjær
Erik F. Andersen
2011
Ole Hannibal (Form.)
Michael Jurcenoks (Næstform.)
Knud Jørgen Jensen (Kass.)
Bent Mortensen (Sekr.)
Ole Schramm
Niels Horskjær
Erik F. Andersen
 2010
 

 

Ole Hannibal (Form.)
Michael Jurcenoks (Næstform.)
Knud Jørgen Jensen (Kass.)
Bent Mortensen (Sekr.)
Lene Løkken Gjøl
Niels Horskjær
Erik F. Andersen
2009
 

 

Ole Hannibal (Form.)
Michael Jurcenoks (Næstform.)
Knud Jørgen Jensen (Kass.)
Bent Mortensen (Sekr.)
Lene Løkken Gjøl
Niels Horskjær
Erik F. Andersen
2008
Ole Hannibal (Form.)
Michael Jurcenoks (Næstform.)
Knud Jørgen Jensen (Kass.)
Bent Mortensen (Sekr.)
Lene Løkken Gjøl
Niels Horskjær
Henning Rasmussen
2007
 

 

Christian Wennecke (Form.)
Knud Jørgen Jensen (Kass.)
Michael Jurcenoks
Michael Koch
Ole Hannibal
Niels Horskjær
Henning Rasmussen
2006
 

 

Flemming Højmann (Form.)
Lis Pedersen (Kass.)
Michael Jurcenoks
Michael Koch
Ole Hannibal
Christian Wennecke
Asger Højsted
2005
 

 

Flemming Højmann (Form.)
Lis Pedersen (Kass.)
Michael Jurcenoks
Michael Koch
Anders Hansen
Christian Wennecke
Asger Højsted
2004
 

 

Flemming Højmann (Form.)
Solveig Mengers (Kass.)
Michael Jurcenoks
Michael Koch
Anders Hansen
Christian Wennecke
Asger Højsted
2003
 

 

Flemming Højmann (Form.)
Solveig Mengers (Kass.)
Michael Jurcenoks
Michael Koch
Anders Hansen
Thorbjørn Bach Larsen
Asger Højsted
2002
 

 

Flemming Højmann (Form.)
Solveig Mengers (Kass.)
Michael Jurcenoks
Henning Rasmussen
Anders Hansen
Christian Wenneche
Asger Højsted
2001
 

 

Flemming Højmann (Form.)
Solveig Mengers (Kass.)
Michael Jurcenoks
Henning Rasmussen
Anders Hansen
Christian Bluhme
Asger Højsted
2000
 

 

Flemming Højmann (Form.)
Solveig Mengers (Kass.)
Michael Jurcenoks
Henning Rasmussen
Anders Hansen
Christian Bluhme
Asger Højsted
1999
 

 

Flemming Højmann (Form.)
Elisabeth Sørensen
Michael Jurcenoks
Henning Rasmussen
Anders Hansen (Kass)
Andreas F. Elrond
Asger Højsted
1998
 

 

Flemming Højmann (Form.)
Lau Storm Cederstrøm
Michael Jurcenoks
Henning Rasmussen
Anders Hansen
Andreas F. Elrond
Asger Højsted
1997
 

 

Flemming Højmann (Form.)
Lau Storm Cederstrøm
Michael Jurcenoks
Christian Bluhme
Solveig Mengers Jensen (kass.)
Eva Falster
Asger Højsted
1996
Stiftende generalforsamling d. 25. maj 1996 i forbindelse med den formelle genetablering af Holbæk Jazzklub. På generalforsamlingen 12. september 1996 blev følgende valgt:
 

 

Flemming Højmann Hansen (Form.)
Asger Højsted (Sekr)
Anne Skotte
Eva Falster
Christian Bluhme
Michael Jurcenoks (næstform.)
Solveig Mengers Jensen (kasserer)
1995
Fra jubilæet i august 95 og frem til d. 12. september 1996: Jazzfraktion under Musikklubben Værkstedet (”Holbæk Jazzklub”):
 

 

 

Flemming Højmann Hansen (Form.)
Henrik Uldall Hansen
Asger Højsted
Ib Hagner
Eva Falster
Michael Jurcenoks
Knud Jørgen Jensen
Christian Bluhme
Anne Skotte
Henning Rasmussen
Kirsten Hagner
Bestyrelsen i Musikklubben ”Værkstedet” – med undernavnet ”Holbæk Jazzklub”:
 

 

 

Henrik Mosbæk (Form.)
Peter Tengberg (Kass.)
Jan Christensen
Jesper Andersen
Jacob Ebbe
Joan Stræde
Rikke Flindt
Mette Clausen
Henning Docterman
Tgo Olsen
Lars Kusk
Lone Walsøe
1983-1995
Bestyrelserne i den jazzstille periode 1983-95 (på et tidspunkt navneskift til ”Musikklubben”)

Værkstedet – med undernavnet Holbæk Jazzklub) er ikke medtaget i denne oplistning.

 Formænd:
1987-1995 Henrik Mosbæk
1986-1987 Troels Parslov
1983-1986 Finn Vagn Andersen
1982
 

 

 

 

 

Ole Gohn (Form.)
Niels Røder Hansen
Jannie Balsersen
Kirsten Hagner
Connie Dahlgaard
Anette Dandanell
Ruth Hansen
Jens Espensen
Finn Vagn Andersen (Kass.)
John Friis
Elin Jensen
Bente Sørensen
Sven Lytzen
Niels Wangel
Connie Rasmussen
Per Martekilde
Peter Hvalkof
1981
 

 

 

 

Ole Gohn (Form.)
Freddy Astrup
Asger Frøkov
Kirsten Hagner
Connie Dahlgaard
Henrik Larsen
Ruth Hansen
Nina Haugegaard
Finn Vagn Andersen (Kass.)
Gert Smistrup
Elin Jensen
Bente Sørensen
Rie Hjort-Hansen
Niels Wangel
Connie Rasmussen
Peter Hvalkof
1980
 

 

 

 

Ole Gohn (Form.)
Susanne Nielsen
Connie Dahlgaard
Henrik Larsen
Per Martekilde
Ruth Hansen
Ole Cederstrøm
Finn Vagn Andersen
Gert Smistrup
Vagn Andersen
Leo Ryberg (Kass.)
Rie Hjort-Hansen
Simon Jensen
Lene Larsen
Connie Rasmussen
1979
 

 

 

 

 

Ole Gohn (Form.)
Frans Sørensen
Connie Dahlgaard
Henrik Larsen
Jytte Kruse
Ole Cederstrøm
Pete Gunner
Asger Berg Petersen
Kirsten Hagner
Leo Ryberg (Kass.)
Rie Hjort-Hansen
Lene Larsen
Per Martekilde
Lene Larsen
Connie Rasmussen
Hans Nielsen
Peter Hvalkof
1978
 

 

 

 

Per Martekilde (Form.)
Ole Gohn (Kass.)
Nina Bechgård
Simon Jensen
Frans Sørensen
Connie Dahlgaard
Henrik Larsen
Jytte Kruse
Ole Cederstrøm
Hans Nielsen
Asger Berg Petersen
Kirsten Hagner
Leo Ryberg (Kass.)
Tom Greenfort
Lene Larsen
Per Dalskov
1977
 

 

 

 

Ole Gohn (Form.)
Finn Højmann
Kirsten Hagner
Ib Hagner
Tom Greenfort (Kass.)
Per Martekilde
Nina Bechgård
Anne Hammer
Franz Sørensen
Anne Skotte
Lene Larsen
Svend Jensen
Per Dalskov
Conni Dahlgaard
1976
 

 

 

 

Ole Gohn (Form.)
Palle Jensen (Kass.)
Connie Dahlgård
Vagn Dahlgård
Per Martekilde
Frans Sørensen
Ib Hagner
Dan Petersen
Anne Bach Nielsen
Max Jensen
Svend Jensen
Per Pajesø
Per Dalskov
Kirsten Hagner
1975
 

 

 

 

Henrik Uldal (Form.)
Palle Jensen (Kass.)
Jette Andersen
Torben Brandt
Connie Dahlgaard
Vagn Dahlgaard
Stine Galle
Kirsten Hagner
Svend Jensen
Eva Kjærgaard
Per Martekilde
Kaj Mohr
Morten Steengaard
Lise Struer
Frans Sørensen
1974
 

 

 

 

Flemming Højmann(Form.)
Frans Sørensen (Kass.)
Knud Jørgen Jensen
Axel Lumholdt
Jørgen Hansen
Arbejdsgruppe:
Hans Jørgensen
Finn Tingleff
Freddy Astrup
John Roed
Kirsten Hagner
Per Martekilde
Lise Struer
Palle Jørgensen
Eva Kjærgaard
1973
 

 

 

 

 

Flemming Højmann (Form.)
Knud Jørgen Jensen (Kass.)
Vagn Dahlgaard
Jørgen Hansen
Kirsten Hagner
Arbejdsgruppe:
Hans Jørgensen
Bjarne Hansen
Finn Højmann Hansen
Jørgen Christensen
Erling Jensen (”Røde Erling”)
Tommy Flugt
Axel Lumholt
Lise ”Pelle” Struer
Finn Tingleff
Freddy Astrup
Efterår 1971-forår 1973
Klubben ligger i dvale mens der søges om – og efterfølgende indrettes egne (kommunale) lokaler (”Værkstedet”).
 

 

Flemming Højmann Hansen (Form.)
Knud Jørgen Jensen (kass.)
Vagn Dahlgaard
Erling Jensen
Jørgen Hansen
Arbejdsgruppe:
 

 

 

Hans Jørgensen (Krohans)
Finn Højmann Hansen
Jørgen Christensen
Jens Siggaard
Per Martekilde
Finn Tingleff
Freddy Astrup
Kirsten Hagner
Bjarne Hansen
1969-1970-1971
 

 

Flemming Højmann Hansen (Form.)
Hans Jørgensen (Krohans)
Finn Højmann Hansen
Knud Jørgen Jensen (kass.)
Vagn Dahlgaard
Kaj Mohr Petersen
Erling Karlsen
1968
 

 

Ole Gohn (Form.)
Knud Jørgen Jensen (Kass.)
Flemming Højmann
Valther Jensen
Henning Engelund
Henning Rasmussen
Vagn Dahlgaard
1967
 

 

Ole Gohn (Form.)
Knud Jørgen Jensen (Kass.)
Valther Jensen
Ole Sand Jacobsen
Flemming Højmann
Henning Engelund
Henning Rasmussen (“Ras”)
1966
 

 

Ole Gohn (Form.)
Knud Jørgen Jensen (Kass.)
Walter Jensen
Flemming Højmann
Ingrid Nielsen
Niels Frøslev
John Petersen (Balten)
1965
 

 

Ole Gohn (Form.)
Steffen Kristiansen
Valther Jensen
Hans Jørgensen
Claes Jacobsen
Knud Jørgen Jensen
Flemming Højmann (Kass.)
1964
 

 

Ole Gohn (Form.)
Svend Nielsen
Peter H. Larsen
Helle Lauritzen (Falster)
Jørgen Svendsen
Steffen Kristiansen
Laila Petersen (Kass.)
1963
 

 

Ole Gohn (Form.)
Lars Tønsberg Jansen
Peter H. Larsen
Helle Petersen
Jørgen Svendsen
Svend Nielsen
Aksel Martekilde
Laila Petersen (Kass.)
1962
 

 

Ole Gohn Mortensen (Form.)
Laila Petersen (Kass.)
Sten Etlar Andersen
Poul Rossing
Aksel Martekilde
1961
 

 

Ole Gohn Mortensen (Form.)
Peter Tuborgh (Kass.)
Steen Etlar Andersen
Lasse Jacobsen
Torben Jespersen
Jørgen Frank Andersen
Jens Freese
1960
 

 

Axel Martekilde (Form.)
Palle Sørensen (Kass.)
Jens Ole Andersen
Helmer Fjalland
Jørgen Falster
Ole Mortensen
Palle Jespersen
1959
 

 

Tage Olsen (Form.)
Jens Ole Andersen
Axel Martekilde
Ole Gohn Mortensen
Helmer Fjalland
1958
 

 

Tage Olsen (Form.)
Jens Ole Andersen
Ole Christian Petersen
Axel Hejholt
Palle Jespersen
Ole Mortensen (Gohn) (suppleant)
Jens Frese (suppleant)
1957
 

 

Tage Olsen (Form.)
Poul Rossing
Ole Banke
Jens Hermansen
Jan Mortensen
1956
 

 

Finn Kragerup (Form.)
E. Dalgård
Lis Clausen
Poul Sørensen
Poul Erik Andersen
1955
(klubben stiftes den 30. august 1955):
 

 

Finn Kragerup (Form.)
Hans Gjødsbøl
Tage Olsen
Hanne Nautrup
Vagn Jørgensen
Poul Rossing